1983-ban négy, 17-18 év körüli nyugatnémet srác, Martin Kähling, Oliver Kreyssig, Heiko Maile és Marcus Meyn elhatározta, hogy alapítanak egy elektronikus popzenét játszó együttest. A csapatnak a Licenced Technology nevet adták. Amikor alig egy évvel később Martin távozott, az immár trióként tovább működő társulat új nevet keresett magának. Választásuk a Yellow Magic Orchestra egyik dala után a Camouflage-ra esett.
Már 1984-ben több fellépésük volt, majd berendeztek egy stúdiót Heiko szüleinek pincéjében, és demofelvételeket készítettek. A szalagot több lemeztársaságnak is elküldték, de ekkor még nem kaptak választ. 1986-ban aztán megnyerték a Hessischer Rundfunk rádióadó tehetségkutató versenyét, amire végre a zeneipar is felfigyelt. A frankfurti Westside zeneműkiadó segítségével a győztes dalt, melynek The Great Commandment (A nagy parancsolat) volt a címe, átdolgozták, a feljavított verziót pedig megküldték néhány nagyobb kiadóvállalatnak. Végül a Metronome-mal kötöttek szerződést.
A kislemez (bakeliten és CD-n, normál és maxi verzióban, B-oldalán Heiko Pompeji című önálló szerzeményével) 1987 szeptemberében került a boltokba, és igen nagy siker lett. Az angol Depeche Mode (és mondhatnánk tréfásan: a magyar Bonanza Banzai) hangzásvilágát idéző dal a nyugatnémet slágerlista 14. helyéig jutott, sőt 1988-ban amerikai remix kiadása még a híres Billboard listára is felkerült. Itt egészen az 59. helyig sikerült előrelépnie, ami első olvasásra talán nem tűnik átütő sikernek, azonban meg kell jegyezni, hogy a Dance tematikus listát nem kevesebb, mint három hétig ez a dal vezette!
Reményeink szerint jövőre, azaz huszonöt évvel ezelőtt az NSZK-ban 1988-ban még lesz alkalmunk írni róluk, így az együttes és tagjai további életéről a későbbiekben szólunk még.
Az önálló gondolatok elfojtásáról és az ez alóli megszabadulásról szóló dalhoz fekete-fehér, a múltban játszódó klipet forgattak, amely minden további nélkül lehetne Depeche Mode-videó is, mint ahogy Marcus hangja is tökéletesen illeszkedik a brit kollégák hangzásvilágába. Érdemes egyszer csukott szemmel is meghallgatni.