Bántóan régen foglalkoztunk már C. C. Catch-csel, az eurodiszkó királynőjével, Dieter Bohlen slágergyárának talán a Modern Talking után legszebben virágzó virágával.
Caro harmadik albuma, a Like A Hurricane 1987 őszén került a boltokba, de ezt elég nagy csend követte. Az album előhírnökeként korábban megjelent két kislemezt (Are You Man Enough / 1987. május és Soul Survivor / 1987. szeptember) nem követték újabb megjelenések - annak ellenére sem, hogy mindkét single Top 20-as volt.
1988 májusában aztán berobbant a piacra a még az előzőeknél is pörgősebb és modernebb hangzású House Of Mystic Lights, amelyet hamarosan követett egy válogatáslemez, amely a Diamonds - Her Greatest Hits címet viselte. Ennek az albumnak a tracklistje igen sok (kellemes) meglepetéssel szolgált a rajongóknak, ugyanis két szempontból is több volt ez a szokásos "életmű válogatásoknál".
Egyrészt azok a dalok, amelyek az első albumon még hosszabb verzióban voltak hallhatóak, ide felkerültek rövidebb, "rádiós" változatban (a 'Cause You Are Young például egy ultrarövid háromperces változatban hallható).
Ami azonban még ennél is izgalmasabb: helyet kapott a lemezen három, albumon soha korábban ki nem adott szám - mindhárom Bohlen-szerzemény természetesen. A kislemezen májusban megjelent House Of Mystic Lights mindkét ismert változatban (Radio Swing Mix és Long Version - Dance Mix) felkerült, emellett pedig hallható az albumon két teljesen új dal is, a Don't Shoot My Sheriff Tonight és a Do You Love As You Look. E két utóbbi szám csak a Diamonds albumon volt elérhető egészen a kilencvenes évek végén - kétezres évek elején megjelent több CD-s válogatáscsomagokig.
A House Of Mystic Lights amúgy már önmagában is különlegességnek számít a művésznő életművében, ugyanis - mint azt egyik kedvenc "társblogomról" megtudhattam - annak rapbetétjét nem más adta elő, mint a később a holland Twenty 4 Seven formációból, majd saját Captain Hollywood Project nevű projektjéből mindenki által Captain Hollywood néven megismert és megkedvelt amerikai Tony Dawson Harrison.
Bár a dal végül csak a 22. helyre "volt jó" a nyugatnémet listán (az osztrák és svájci slágerlistákat a Soul Survivorhoz hasonlóan pedig még csak meg sem legyintette), a világ zenetörténete már csak a refrén galaktikusan zseniális dallamvezetése és Captain Hollywood - az alábbi klipben 2 perc 19 másodperctől hallható - világtörténelmi jelentőségű rapbetétje okán is méltán tartja számon az amúgy is igen gazdag és mindenkor a legmagasabb művészi színvonalat képviselő C.C.Catch-életmű legkiválóbb darabjai között.